مزدوران دیکتاتوری اسلامی

تصویر چهره: FaceImage
1 تصویر : Image
کد:
1269
نام:
محسن
نام خانوادگی:
رفیقدوست
لغب:

      
سمت اداری:
وزیر سپاه (از هنگام تاسیس وزارت سپاه در سال ۱۳۶۲) در دولت اول و دوم میر حسین موسوی و رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان بوده‌است.
آدرس محل کار:

      
آدرس خانه:

      
آدرسهای دیگر:

      
تلفن همراه:

      
تلفن خانه:

      
تلفنهای دیگر:

      
تاریخ تولد:
1319
محل تولد:
جنوب تهران
توضیحات:
محسن رفیقدوست در سال ۱۳۴۲ فردی را که گفته شده عضو ساواک بوده در خیابان‌های تهران با ضربه‌های چماق به قتل رساند.[۲] در سال ۱۳۴۸ با سعید محسن و محمد حنیف نژاد از سران مجاهدین خلق ارتباط یافت و به همراه سید علی اندرزگو به همکاری با آنها پرداخت. این همکاری در زمینه تامین اسلحه و مهمات سازمان مجاهدین خلق از لبنان و واردات آنها به ایران از راه‌هایی مثل کردستان عراق بود. این همکاری تا سال ۱۳۵۴ یعنی زمانی که بیشتر رهبران مجاهدین خلق در زندان بوده و مساله تغییر ایدئولوژی آنها بوجود آمد، ادامه داشت.

پس از آن وی دستگیر شد و در زندان به جمعیت موتلفه پیوست. وی در روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ راننده خودرو سید روح‌الله خمینی در بدو ورود به ایران بود. یکی از سمت‌هایی که پس از انقلاب در مدرسه علوی بر عهده وی بود، صدور احکام لازم برای تصرف اموال و اماکن ثروتمندان دوران پهلوی بود. باتوجه به اینکه اغلب افراد رژیم پهلوی از ایران فرار کرده بودند، املاک و دارایی‌های آنها بی صاحب مانده بود وی در مقام مسوول تدارکات مدرسه علوی و رفاه، بیشتر درگیر صدور احکام مختلف برای تصرف و تملک آن دارایی‌ها بود.

در همان روزهایی که وی در مدرسه رفاه فعالیت می‌کرد، آیت‌الله بهشتی و آیت‌الله مطهری به وی اطلاع دادند که خمینی، فرمانی برای تشکیل سپاه زیر نظر دولت موقت صادر کرده‌است، و وی باید کارها را در مدرسه رفاه و علوی رها کند و به آن سپاه بپیوند. محسن رفیق دوست در مصاحبه‌ای که با ایسنا داشته‌است فکر تشکیل سپاه به عنوان نیرویی برای حراست از انقلاب اسلامی در حال پیروزی را ایده شهید محمد منتظری معرفی می‌کند. بنا به گفته خود وی، اگر ۵ یا ۱۰ نفر در تاسیس سپاه پاسداران نقش برجسته‌ای داشته باشند، نقش وی، نقش اول است [۳]. وی همچنان با درجه سرتیپی عضو سپاه پاسداران می‌باشد و هنوز عضو هیات امنای بنیاد مستضعفان است.[۴] وی پس از برکناری از بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۶۸ شخصاً بنیاد نور را تاسیس کرد که به فعالیت در زمنیه دارو و ساختمان سازی می‌پردازد. رفیقدوست برای مدتی مالک شرکت داروسازی لقمان بود ولی پس از مدتی آنرا فروخت.

خانه هدایت اسلامی (بنگاه خیریهٔ گل یاس) کرج مرکزی خصوصی زیر نظر بنیاد نور بود که به نگهداری بیش از یک هزار دختر(با سن ۷ سال به بالا) در طی چند سال دوران فعالیت خود می‌پرداخت. با فرار یکی از دختران از این مرکز و مراجعه به مطبوعات و دفتر محمد خاتمی، گزارشاتی در رسانه منتشر شد که حاکی از سوء استفاده جنسی از دختران در سنین مختلف، ربودن دختران، بهره‌گیری جنسی رئیس دادگاه انقلاب کرج و برخی دیگر از مقامات بلندپایه از دختران، معتاد کردن و تجارت آنان داشت.[۱]

این مرکز زیر نظر بنیاد نور متعلق به محسن رفیقدوست اداره می‌شد.
تاریخ مرگ:

      
اتهامات:
-صدور احکام لازم برای تصرف اموال و اماکن مردم.
-محسن رفیقدوست در سال ۱۳۴۲ فردی را که گفته شده عضو ساواک بوده در خیابان‌های تهران با ضربه‌های چماق به قتل رساند.
-پولشوئی از بنیاد مستضعفان.
-قاجاق انسان و سوء استفاده جنسی از دختران در خانه هدایت اسلامی (بنگاه خیریهٔ گل یاس) کرج.
بیوگرافی:

      
لینکس:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86_%D8%B1%D9%81%DB%8C%D9%82%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87_%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%AA_%DA%A9%D8%B1%D8%AC
تاریخ آخرین ویرایش:
Feb/7/2013
فرم ویرایش