مزدوران دیکتاتوری اسلامی

تصویر چهره: FaceImage
1 تصویر : Image
کد:
1143
نام:
محمدحسین
نام خانوادگی:
صفارهرندی
لغب:

      
سمت اداری:
مشاور فرمانده کل سپاه
آدرس محل کار:

      
آدرس خانه:

      
آدرسهای دیگر:

      
تلفن همراه:

      
تلفن خانه:

      
تلفنهای دیگر:

      
تاریخ تولد:

      
محل تولد:

      
توضیحات:
تیم بازجویان و شکنجه گران دهه ۶۰
تاریخ مرگ:

      
اتهامات:

      
بیوگرافی:
محمدحسین صفارهرندی (زادهٔ ۱۳۳۲ در تهران) سیاست‌مدار و روزنامه‌نگار ایرانی است که از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران بود.[۱] وی در سال ۱۳۵۲ در رشتهٔ راه و ساختمان دانشگاه علم و صنعت پذیرفته و وارد این دانشگاه شد. سپس در سال ۱۳۷۲ دورهٔ دانشکدهٔ فرماندهی و ستاد سپاه و در سال ۱۳۷۳ دورهٔ نظری مدیریت استراتژیک (بدون ارائهٔ پایان نامه دکتری) را به پایان رساند. وی عضو رسمی سپاه پاسداران است و تا سال ۱۳۷۲ بطور تمام وقت در این نهاد مشغول کار بود و سپس به صورت مامور به روزنامه کیهان رفت [۲]. محمود احمدی نژاد در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ وی را برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس معرفی کرد. در مهر ۱۳۸۸، پس پایان دوره وزارت، وی دوباره به سپاه بازگشت و به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه مشغول به کار شد [۳].

 

محمدحسین صفار هرندی در روز 10 آبان 1388 و به دعوت بسیج دانشجویی دانشکدهٔ برق دانشگاه خواجه نصیر در آمفی تئاتر این دانشکده حاضر شد. اگرچه موضوع سخنرانی 13 آبان بود، جو سالن و شعارهای مکرر دانشجویان موضوع بحث را به سمت مسائل جاری کشور برد و او را مجبور به پاسخ گویی به جمعیت فراوان مخالفان کرد. صفار هرندی در ابتدای سخنان خود در پاسخ به مخالفان كه شعار «ننگ ما، وزیر فرهنگ ما» را سر می دادند، اظهار داشت: ننگ شما وزیر فرهنگی است كه به علت تعدد همسرانی كه اختیار كرده، در حال حاضر در خارج از كشور به سر می‌برد. اشارهٔ او به عطاءالله مهاجرانی وزیر دولت اول زمان خاتمی بود که بعداً از این سمت برکنار شد. وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به شعار طرفداران موسوی كه شعار «بسیجی واقعی همت بود و باكری» سر می دادند، گفت: شما فقط مرده بسیجی دوست دارید چرا كه اگر همت و باكری هم زنده بودند برخوردی بهتر از این نداشتید. وی در ادامه در پاسخ به شعار دانشجویانی كه با حضور وزیر فرهنگ شعار «مرگ بر دیكتاتور» سر می دادند، تصریح كرد: دیكتاتور كسی است كه می خواهد حق اكثریت را فدای اقلیت كند. صفار هرندی هم‌چنین در پاسخ به دانشجویانی كه شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، گفت: به یك معنایی ما زندانی سیاسی نداریم بلكه زندانی امنیتی داریم و این دو مساله كاملاً با هم متفاوت است. در تمام طول جلسه دانشجویان با شعار دوربین ها را خاموش كنید، نگرانی خود را از فراخوانده شدن به کمیته انظباطی به واسطه اعلام اعتراض در جلسه اعلام می کردند، که صفار هرندی با این کار مخالفت کرد و گفت: چرا كه حتی اگر این دوربین‌ها نیز خاموش بشود موبایل شخصی افراد را كه نمی شود خاموش كرد. با مشاهده این برخورد دانشجویان همگی پشت به وی كرده و شعار «یا حسین، میرحسین»، «ما اهل كوفه نیستیم پشت بسیج بایستیم»، «مرگ بر ديكتاتور»، «تا احمدي نژاده هر روز همين بساطه»، «برادر شهيدم رايتو پس مي گيرم» را سر دادند و سرود یار دبستانیرا خواندند. و تا آخر جلسه دانشجویان به صفار هرندی پشت کرده بودند. وي همچنين در پاسخ به شعار طرفداران موسوی كه شعار «روحانی واقعی منتظری و صانعی» سر می دادند، گفت: تكلیف منتظری نیز كه معلوم است چرا كه وی كسی بود كه امام او را خلع و بركنار كرد. و اين گفته وي با اعتراض دانشجويان معترض مواجه شد.

 

در ادامه دانشجويان كه پشت به هرندي ايستاده بودند به نشانه اعتراض كفشهاي خود را از پايشان بيرون آوردند و بالا گرفتند. صفار هرندي در واكنش به اين حركت گفت:«شما حاضر نيستيد حتي كفشتان را پرتاب كنيد و اين جرات را نداريد لااقل از شجاعت خبرنگار عراقي ياد بگيريد» دانشجويان در واكنش به وي شعار دادند:«براي يك دروغگو كفش من هم زياده» وقتی دانشجویان به علامت اعتراض به صندلي هاي سالن مي كوبيدند، صفار گفت: صدای طبل یزیدیان مقابل امام حسین هم همین طور بود. که دانشجويان فرياد «مزدور برو گم شو» و «يا حسين ميرحسين» سر دادند. در پي اين رويداد 5 تن از دانشجويان به نامهاي: علي پرويز، سهيل محمدي، ميلاد اسدي، عباس قادري و جاويد حاج همتي دستگير شدند
لینکس:

      
تاریخ آخرین ویرایش:
Jun/6/2012
فرم ویرایش